| |
Rav
Odsłony: 7

Po dwóch miesiącach przerwy od wtorku, 12 maja Muzeum  w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego ponownie będzie otwarte dla publiczności. Jednak z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z nadal trwającego w kraju stanu epidemicznego.

Najważniejsze z nich to m.in. mniejsza liczba zwiedzających, którzy jednocześnie będą mogli przebywać na terenie placówki (maksymalnie 10 osób) oraz zmiana tras zwiedzania (w tym wyłączenie z udostępniania ekspozycji pałacowej w wieży na I, II i III piętrze).

Do odwołania zawieszona zostaje działalność edukacyjna muzeum (w tym spotkania, wernisaże, wykłady, lekcje i warsztaty). Ze względów bezpieczeństwa na razie nie będą przyjmowane grupy zorganizowane, nadal zamknięta dla osób z zewnątrz pozostanie też muzealna biblioteka. Zbiory i inwentarze papierowe udostępniane będą w ograniczonym zakresie (jedynie w formie elektronicznej ‒ skany zdjęć i obiektów ‒ po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikami merytorycznymi pod numerem: 44 724-48-48 lub e-mailowym: info@muzeumtomaszow.pl).

Zarówno zwiedzający, jak i pracownicy będą mieli obowiązek noszenia maseczek, zachowania dwumetrowego dystansu od innych osób, unikania gromadzenia się w grupach, stosowania się do ewentualnych dodatkowych zaleceń.

CZAS PRACY MUZEUM:

poniedziałek ‒ nieczynne dla zwiedzających (tzw. dzień konserwatorski)

wtorek ‒ czwartek: godz. 11.00‒15.00

piątek: godz. 12.00‒18.00

sobota ‒ niedziela: godz. 11.00‒15.00

Do dyspozycji zwiedzających w najbliższym czasie będą wystały stałe (etnograficzna, archeologiczna, historyczna i przyrodnicza), a także wystawy czasowe: „Wokół lat 60. Malarstwo” (do 2 sierpnia 2020 r.) oraz „Ekslibris ‒ znak własnościowy książki” (do 28 czerwca 2020 r.).

Źródło Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim 

Dodaj komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszały niczyich dóbr osobistych. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty zgłoś administratorowi strony.


Kod antyspamowy
Odśwież