Województwo ,
Łódzkie

| |
Rav
Odsłony: 7
Nietrzeźwy lekarz przyjmował pacjentów na oddziale ortopedycznym Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Dyrekcja placówki podjęła245019090 222732929852021 2640565724391800925 n decyzję o jego zwolnieniu. Osoby, którymi zajmował się w czasie swojego dyżuru, zostały poddane ponownej konsultacji.
O tym, że na terenie szpitala przebywa nietrzeźwy lekarz, poinformowany został dyrektor Marek Konieczko.
Postanowiłem od razu przyjechać do szpitala, by osobiście przekonać się, czy te informacje są prawdziwe. Niestety tak właśnie było. Od razu uruchomiłem wszelkie niezbędne procedury, by odsunąć tę osobę od pacjentów. Została dyscyplinarnie zwolniona. Na jej miejsce udało się sprowadzić innego lekarza, a pacjenci, którymi zajmował się nietrzeźwy, zostali przebadani powtórnie.
wyjaśnia Marek Konieczko, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trubunalskim. Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy przebadali lekarza alkomatem. - Wynik potwierdził, że medyk był nietrzeźwy. Sprawę prowadzi aktualnie piotrkowska prokuratura - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim. O więcej szczegółów w tej sprawie zgłosiliśmy się do prokurator Magdaleny Czołnowskiej-Musioł, rzecznika prasowego piotrkowskiej ptokuratury.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 11 października 2021 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 10 października 2021r. w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza, który będąc zobowiązany do opieki nad pacjentami, podczas pełnionego dyżuru znajdował się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia na poziomie 0,90 mg/l alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk. O podejrzeniu zaistnienia przestępstwa, organy ścigania zostały powiadomione w dniu 10 października 2021 roku przez Dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Śledztwo jest na wstępnym etapie, realizowane są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Czyn z art. 160 § 2 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
- czytamy w nadesłanym do redakcji oświadczeniu. 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oznacza, że badanie wykazało 1,9 promila
 
Źródło E-Piotrków
Dodaj komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszały niczyich dóbr osobistych. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty zgłoś administratorowi strony.


Kod antyspamowy
Odśwież

2021 © Różności Rafała All Rights Reserved.