Województwo,
Łódzkie

Zastrzeżony
rafal.tm9@gmail.com

PROSTO Z POWIATU

| |
Rav
A w zasadzie z powiatów. Miałem niestety okazje w środę odwiedzić trzy szpitale powiatowe. Przeczytajcie ten post bo może komuś przyda się w walce z256412482 4309136819211739 3723569628120218760 n systemem służby zdrowia.
Z moją partnerką udaje nam się namówić bardzo chorego 65 letniego pacjenta aby poszedł do szpitala bo dostał skierowanie od lekarki pierwszego kontaktu. Pakuje rzeczy potrzebne i jedziemy do tomaszowskiego szpitala. Na przyjęciu pani odmawia kategorycznie przyjęcia bo nie ma covida. No to proszę sprawdzić czy ma bo jest takie podejrzenie że miał i zapalenie płuc jest ze zmianami covidowymi. Nie, nie zbadamy bo Pani lekarz nie wniosła adnotacji że trzeba zrobić wymaz. A w ogóle nie powinna wypisać skierowania bo w systemie jest informacja, że w Tomaszowie nie przyjmują zwykłych pacjentów tylko z covid na odpowiednie oddziały oczywiście. Na szczęście ktoś podejmuje decyzje że zrobią wymaz. Czekamy. Jest wynik. Pan chory nie ma covida choć być może ma zmiany i zapalenie pocovidowe. Do widzenia tam są drzwi. Wracamy do przychodni może wypisze lekarka antybiotyki i leki nawet zastrzyki bo damy radę bo mamy najwspanialszą pielęgniarkę na świecie do pomocy. Niestety Pani doktor kieruje tylko do szpitala bo jest źle w płucach. No to wypisuje kolejne skierowanie do Piotrkowa lub Opoczna bo oni przyjmują. Jedziemy szybko bo chory coraz słabszy. W Piotrkowie niestety od miłego lekarza dostajemy informacje, że nie przyjmują tylko z covidem a pacjent nie ma covida ale ma zmiany być może pocovidowe, nie mogą takiego przyjąć a w ogóle dlaczego lekarka w Tomaszowie wypisała skierowanie przecież w systemie jest informacja że nie przyjmują. Jedziemy do Opoczna a w tym czasie moja partnerka robi wywiad co jest w Opocznie. Jedziemy szybko bo chory coraz słabszy, świszczący oddech, totalne osłabienie. Jest info przed Sulejowem, że będzie przyjęty. Pędzę w dupie przepisy. W Opocznie Pan doktor już ugadany przez telefon bo pielęgniarka poprosiła i być może znaleźli wspólny język czeka, błyskawicznie bada i tylko mówi, że jak jest covid to do Tomaszowa musimy wracać. Kolejny wymaz, czekamy. Nie ma covida ale są zmiany być może pokovidowe i w zasadzie nie powinien być przyjęty ale spoko idzie na izolatorium i tam będzie leczony i badany. Decyzja super lekarza z Opoczna. Dlaczego to opisuje. Dla Waszej wiedzy drodzy znajomi z FB. Gdyby ktoś miał skierowanie do szpitala to obowiązkiem lekarza jest sprawdzić czy dany oddział przyjmuje z covid czy bez. No i adnotacje o wymazach na skierowaniu bo po co się prosić. Dodam jeszcze czas trwania akcji 8.30 do 14.30. Wyobraźcie sobie ciężko chorego człowieka jak cierpi. Wczoraj miałem kontakt z chorym jest osłabiony bardzo po silnych antybiotykach czekamy na efekty leczenia. Zdrowia dla wszystkich.
 
Autor tekstu i zdjęcia Paweł Łuczak
Dodaj komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszały niczyich dóbr osobistych. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty zgłoś administratorowi strony.


Kod antyspamowy
Odśwież