Województwo,
Łódzkie

Zastrzeżony
rafal.tm9@gmail.com

MPK Łódź ma nowe autobusy. Będzie wygodniej, bezpieczniej i bardziej eko

| |
Rav

csm mpk lodz nowe autobusy solarisy2 1 13f1bc180c

10 nowych autobusów marki Solaris dotarło do Łodzi. To pierwsza partia z zamówionych w tym roku 51 pojazdów. W sumie do Łodzi przyjedzie 29 autobusów 12-metrowych i 22 autobusy przegubowe 18-metrowe. Pozostałe - do końca tego roku.

Krótkie 12-metrowe autobusy Urbino 12 będą miały elektryczno-spalinowy system mild hybrid. Na czym polega to ekologiczne rozwiązanie? Podczas hamowania system generuje i magazynuje energię, a podczas przyspieszania autobusu wspomaga pracę silnika spalinowego, co umożliwia oszczędności w zużyciu paliwa. 

Będzie nie tylko eko, ale też bezpieczniej

Oba modele, zarówno 12- jak i 18-metrowe, będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania ułatwiające użytkowanie pojazdu. Jednym z nich jest system monitorowania tzw. martwego pola prawej strony autobusu. Dzięki ultradźwiękowym sensorom działającym w oparciu o sztuczną inteligencję, kierowca zostanie ostrzeżony (dźwiękowo i wizualnie) o ewentualnych obiektach, których nie widać w lusterkach.

Kolejne dostawy

Pierwsze autobusy, które dotarły właśnie do Łodzi są wyposażane w informację pasażerską. Po łódzkich ulicach zaczną kursować w ciągu kilku tygodni. Kolejne partie Solaris dostarczy do końca tego roku.

Pełna dostawa Solarisów pozwoli na wyłączenie z użytkowania najstarszych autobusów, aktualnie jeżdżących na łódzkich drogach. Dzięki nowym Solarisom od nowego roku wszystkie autobusy MPK Łódź będą niskopodłogowe.

Źródło Urząd Miasta Łódź 

Dodaj komentarz
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Dokładamy wszelkich możliwych starań, aby wpisy nie naruszały niczyich dóbr osobistych. Jeśli uważasz że któryś z komentarzy powinien być usunięty zgłoś administratorowi strony.


Kod antyspamowy
Odśwież