Gladio Kostka Brukowa

Oferty pracy

| |
Rav

Logo Gladio

FIRMA POSIADALO zatrudni osoby na stanowisko MAGAZYNIER-KIEROWCA WÓZKA WIDŁOWEGO przy produkcji elementów betonowych. Praca na 2 lub 3 zmiany. Darmowy transport z Tomaszowa. Tel. 513-141-910, 601-583-868

 

FIRMA POSIADALO zatrudni osoby na stanowisko ELEKTRYK przy produkcji elementów betonowych. Praca na 2 lub 3zmiany. Darmowy transport z Tomaszowa. Tel. 513-141-910, 601-583-868

 

FIRMA POSIADALO zatrudni OPERATORÓW MASZYN oraz POMOCNIKÓW operatorów przy produkcji elementów betonowych. Praca na 2 lub 3 zmiany. Darmowy transport z Tomaszowa, tel. 513-141-910, 601-583-868

GLADIO Kostka Brukowa Tomaszów Mazowiecki

| |
Rav

Logo Gladio

KOSTKA BRUKOWA GLADIO wygrywa z asfaltem w Tomaszowie Maz.

W powiecie tomaszowskim mnożą się nie tylko chodniki, ale i ulice wyłożone kostką brukową. Nawierzchnie zarówno z kostki brukowej, jak i przemysłowej GLADIO możemy podziwiać m.in. w Parku Bulwary - najlepiej zagospodarowanej przestrzeni publicznej w województwie. Tomaszowianie spacerują stąpając po kostce GLADIO w Tomaszowie Maz. przy Arenie Lodowej, na ulicach: Barlickiego, św. Antoniego, Farbiarskiej, Stokrotki, Sasankowej, Chopina, Skłodowskiej, Borek, Krzywej, Popiełuszki, Grota Roweckiego, PCK, drodze wojewódzkiej 713, jak i przepięknie prezentującej się ulicy Sienkiewicza w Ujeździe w całości wyłożonej kostką szlachetną.

Kostka1

Fot. ul. Sienkiewicza w Ujeździe

Dlaczego tak jest? Ze względów ekonomicznych jak i ekologicznych konieczna jest budowa trwałych i bezpiecznych nawierzchni drogowych, które powinny charakteryzować się między innymi: dobrymi cechami technicznymi, przyjaznością dla środowiska, łatwością stosowania i estetyką. Z tego tytułu powstaje coraz więcej lokalnych dróg betonowych, które wypierają dominującą do tej pory technologię budowy nawierzchni drogowych z asfaltu.

Poznaj 8 argumentów, które wydziedziczają asfalt na rzecz kostki brukowej.

 

1-Kostka brukowa GLADIO to produkt trwalszy od asfaltu

Czy wiesz, że beton jest bez wątpienia trwalszy niż asfalt? Odpowiednio dobrane jakościowo jak i ilościowo surowce, które podlegają starannemu wymieszaniu w jednolitą masę betonową przy zastosowaniu technologii Water+ i Vivid Color:

- gwarantują wysoką wytrzymałość kostki na skrajne warunki atmosferyczne (deszcz, mróz),

- pozwalają uzyskać produkty odporne na pęknięcia i wykwity wapienne, o trwałych i intensywnych kolorach,

efektywnie ograniczają nasiąkliwość produktu.

 2-Nawierzchnie z kostki brukowej są bezpieczniejsze aniżeli te wykonane z asfaltu

Czy masz świadomość, że droga zbudowana z kostki brukowej jest bezpieczniejsza niż asfalt? Kostka brukowa nie jest narażona na zjawisko aquaplaningu, jak i na efekt koleiniowania – jakże powszechnych zjawisk w przypadku nawierzchni z asfaltu.

Droga1

Fot. Droga afaltowa z koleinami

3-Górę nad asfaltem biorą walory estetyczne kostki

Z pewnością przechadzając się po parku z rodziną jesteś wyczulony na efekty estetyczne, jakie oferuje połączenie betonu z zielenią? Kolorystyka i wzornictwo kostki brukowej w zestawieniu z naturalną zielenią dają niesamowite pole dla aranżacji przestrzeni w porównaniu do czarnego jakże smutnego asfaltu. Z kolei asfalt charakteryzujący się łatami i koleinami negatywnie wpływa na estetykę tudzież użytkowanie ulic.

Przystań2

Fot. PCK Tomaszów Maz.

4-Kostka brukowa to produkt trwały, niewymagający napraw

Czy uświadamiasz sobie, iż w betonowej kostce incydentalnie występują ubytki i tym samym nie wymaga ona napraw w przeciwieństwie do materiału jakim jest asfalt? Nawierzchnie asfaltowe częstokroć wymagają serwisowania z racji powstających dziur, ubytków, kolein.

Asfalt1

Fot. Asfalt z ubytkami

5-Kostka brukowa szybciej odprowadza wodę deszczową niż asfalt

Czy wiesz, że kostka brukowa szybciej odprowadza wilgoć z powierzchni? „Betonowe nawierzchnie głównie poprzez spoiny z piasku i dylatacje na bieżąco odprowadzają wodę deszczową” – stwierdza Piotr Nowicki - Prezes Stowarzyszenia Brukowej Kostki Drogowej. Z kolei na nawierzchniach asfaltowych tworzą się kałuże w koleinach, nierównościach i dziurach.

Błoto1

Fot. Kałuże w asfalcie w nierównościach jezdni

6-Ekologiczność kostki brukowej

Czy jesteś świadomy, że beton nie wydziela szkodliwych oparów, a co więcej jego jasna nawierzchnia przekłada się na mniejsze zużycie energii na oświetlenie i lepszą widoczność kierujących pojazdami? Aspekty te nie tylko przemawiają za ekologicznością kostki brukowej, ale wpływają również na bezpieczeństwo na drogach.

7-Kostka brukowa posiada możliwość rozbieralności - opcji niedostępnej dla asfaltu

Czy zdajesz sobie sprawę, że w sytuacji awarii infrastruktury podziemnej wystarczy rozebrać fragment nawierzchni z kostki i po naprawie wykorzystać do wyłożenia te same kostki? Z kolei asfalt trzeba zerwać i co więcej położyć nową masę asfaltową! Kostka brukowa jest więc materiałem wielokrotnego użytku i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami w przypadku podziemnych napraw.  „Kostka brukowa w przeciwieństwie do asfaltu jest materiałem wielokrotnego użytku. Dlatego mając na uwadze rozbieralność nawierzchni i związane z tym koszty bezdyskusyjnie należy wybrać kostkę z betonu” – potwierdza właściciel firmy brukarskiej Mal-Bruk Łukasz Malczewski

Rura1

 Rura z drogą1

 

 

 

 

 

 

 

Demontaż pojedynczych kostek w miejscu wystąpienia awarii / Konieczność zerwania asfaltu w sytuacji awarii

8-Drogi wykonane z kostki brukowej wiążą się z niższymi kosztami utrzymania i eksploatacji

Bez cienia wątpliwości przy pracach budowlanych liczysz każdy grosz. Czy wiesz, że na budowę drogi z betonu jak i na jej utrzymanie można przeznaczyć stosunkowo mniej pieniędzy aniżeli na budowę drogi z asfaltu? Koszt wybudowania bowiem m2 nawierzchni jezdni z kostki brukowej jest o wiele tańszy niż asfaltu, jako że wynosi 90-120 zł/m2. Z kolei za budowę m2 asfaltu należy zapłacić aż 140-200 zł. Miej również na uwadze fakt, iż beton jest bardziej opłacalny w późniejszym użytkowaniu drogi, gdyż ma żywotność do 30 lat i nie wymaga w tym czasie remontów.

Autor tekstu i zdjęć Rafał Goździk