Województwo ,
Łódzkie

Kalendarz wydarzeń

W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
22. Memoriał Szachowy Jana Wijaczki
Sobota, 23 Kwiecień 2022, 08:30 - 09:30
Odsłon : 110
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt Tel. 660 975 201

22. Ogólnopolskim Memoriał Szachowy Jana Wijaczki odbędzie się już w tę sobotę 23 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim. Zapisy przyjmowane będą przed rozpoczęciem turnieju w godz. 8.30 - 9.30.

W tym roku nagrodzeni będą zawodnicy, którzy w klasyfikacji końcowej zajmą miejsca w pierwszej dziesiątce. Ponadto przewidziano dodatkowe wyróżnienia dla najlepszych w kategorii juniorów, pracowników oświaty, kobiet, młodzieży do 13 lat, tomaszowian, najstarszego i najmłodszego uczestnika.

Patron Memoriału – Jan Wijaczka przez wiele lat uczył matematyki w I LO. Jego pasją życiową była gra w szachy. W latach 70-tych i 80-tych był zawodnikiem oraz instruktorem szachowym w tomaszowskim Spółdzielczym Klubie Sportowym „Start”. Wśród pracowników oświaty należał do krajowej czołówki.

Tegoroczny Memoriał Jana Wijaczki organizowany jest przy współudziale Zarządu Głównego ZNP, Urzędu Miasta, Zarządu Okręgu ZNP i Biura Turystycznego TATIANA. Patronat nad Memoriałem objął prezydent Marcin Witko.

Miejsce Tomaszów Mazowiecki
Źródło Antoni Smolarek