692-615-779  
rafal@vernet.pl

Województwo
Łódzkie

Kalendarz wydarzeń

W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Otwarcie Orientarium w łódzkim ZOO!
Od Piątek, 29 Kwiecień 2022 -  08:00
Do Niedziela, 01 Maj 2022 - 17:00
Odsłon : 79
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
276067586 3200947740150084 1837625155064970223 n
Dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać odwiedzenia Orientarium w Łodzi mamy świetną wiadomość! Otwieramy się 29 kwietnia o 9:00! Przez cały weekend od 29.04 do 1.05 włącznie będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji!
Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które będzie można podziwiać w obiekcie.
Zwierzęta już zaaklimatyzowały się na swoich wybiegach i są gotowe na przyjęcie gości. To od nich zależała ostateczna data otwarcia nowoczesnego kompleksu.
Tego dnia zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć nowy obiekt, ale również skorzystać z oferty świeżo otwartych punktów gastronomicznych. W strefie food court pojawi się między innymi sushi/ramen, naleśnikarnia, bubble tea oraz pizzeria. Poza tym goście będą mogli posilić się w całorocznej restauracji.
Co zobaczycie w Orientarium?
Część ekspozycyjna została podzielona na 4 części. W pierwszej z nich – słoniarni – zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.
Druga strefa, zwana Celebes, podzielona jest na dwa wybiegi. Jeden z nich zajmują wyderki orientalne, Marlenka i Vincent, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Na drugim zamieszkała rodzina makaków – Punjub, Calineczka, Naomi oraz Jaya.
W kolejnej części – oceanicznej – znajduje się około 1300 ryb, w tym rekiny, rzadko spotykane riny gitarowe, rekiny brodate, żarłacze rafowe czarnopłetwe oraz płaszczki – orlenie plamiste i Himantury. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.
Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. To królestwo kilku gatunków zwierząt. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, Krakena i jego partnerkę, Penelopę, orangutany sumatrzańskie – Ketawę, Budiego i Joko, gibony, langury jawajskie, binturongi, kanczyle jawajskie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.
Do ZOObaczenia!
Miejsce ZOO Łódź ul.Konstatynowska 8/10
Źródło ZOO Łódź