692-615-779  
rafal@vernet.pl

Województwo
Łódzkie

Kalendarz wydarzeń

W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Święto 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim
Wtorek, 03 Maj 2022, 10:00 - 12:00
Odsłon : 32
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Prezydent Miasta i Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na uroczyste obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie rozpocznie się od mszy świętej w intencji Ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godz. 10.00.
 
3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy świętować także w Piotrkowie.
Już tradycyjnie uroczystości rozpoczną się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców naszego miasta. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej (ul. Słowackiego 2)
Następnie zebrani przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w północną ścianę klasztoru oo. Bernardynów. Tutaj okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak, po czym przybyłe delegacje złożą wiązanki pod tablicą.

Wydarzeniem towarzyszącym obchodom będzie uroczysty koncert patriotyczny, który zaplanowano o godz. 16:00 w Zamku Królewskim. Na placu Zamkowym (ogrodzenie muzeum) od 1 maja możliwa do obejrzenia będzie plenerowa wystawa „Konstytucja 3 Maja - Duma Piotrkowa”.
 
3 maja 2022
Miejsce Piotrków Trybunalski
Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim